Najczęściej zadawane pytania

1 Czym jest WebPing ?

To prosta w obsłudze platforma do monitorowania dostępności Twojej strony internetowej. Serwis wysyła powiadomienie o niedostępności za pośrednictwem wiadomości SMS oraz e-mail.

2 Na czym polega monitoring?

Po skonfigurowaniu usługi WebPing zaczyna monitorować dostępność strony internetowej - poprzez sprawdzenie jej obceności, jak również poprzez poszukiwanie pod wskazanym adresem podanego ciągu znaków. W przypadku nie znalezienia podanego ciągu znaków serwis wysyła powiadomienie SMS lub e-mail o niedostępności, a następnie sprawdza czy monitorowana usługa nie zaczęła być ponownie dostępna. W takim przypadku wysyła drugie powiadomienie, że serwis ponownie jest dostępny.

3 Jakie serwisy monitorować?

WebPing pozwala na monitoring każdej strony WWW. W szczególności dedykowany jest serwisom, których dostępność w Internecie jest istotna z punktu widzenia biznesowego - sklepy internetowe, serwisy produktowe, serwisy firmowe, landing page dla kampanii reklamowych.

4 Jaki ciąg znaków ustawić do monitorowania?

WebPing poszukuje w kodzie HTML monitorowanej strony konkretnego ciągu znaków. Może to być tytuł strony, numer konta Google Tag Manager lub Google Analytics. Szczególnie polecamy monitorować ten ostatni - dzięki temu otrzymasz powiadomienie również, gdy z jakiegoś powodu skrypt śledzący GA zniknie z Twojej strony (na przykład w skutek błędu agencji lub frameworka).

5 Jak założyć konto w serwisie?

Założenie konta możliwe jest poprzez formularz rejestracyjny, dostępny po wybraniu pakietu z cennika lub poprzez pozycję w menu górnym. Do rejestracji niezbędne jest podanie poprawnych danych, w szczególności adresu e-mail, gdyż na niego zostanie wysłany link potwierdzający rejestrację jak również pierwsze powiadomienia o dostępności.

6 Jak rozpocząć monitorowanie?

Aby rozpocząć monitorowanie usługi należy ją skonfigurować w panelu klienta.

7 Jakie formy płatności są dostępne?

W WebPing akceptujemy płatności za pośrednictwem PayU oraz tradycyjne przelewy, dla agencji mamy też możliwość wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności.